b5

Hedef Kitle:

Kurumsal hayatın içinde olan her çalışan

İçerik:

Artık bir VUCA (değişkenlik, belirsizlik, karmaşıklık, muğlaklık) dünyasında yaşıyor daha az hareket ediyor, daha hızlı yiyor, daha fazla kaygılanıyor, daha az anda yaşıyoruz. Çalışma hayatı, sosyal hayat bizden çoklu sonuç bekliyor ve önceliklendirme, işleri bitirememe duygusu hepimizde stres yaratıyor.

İşte tam da bu şartlar altında, İş Yaşamında Mindfulness Eğitimi ile kişilere hayat amaçları ve değerleri doğrultusunda kendi iyi olma halleriyle ilgili farkındalık geliştirmeleri, potansiyellerini keşfetmeleri, yaşamayı arzu ettikleri hayatı tekrar tasarlamaları ve hayata geçirmeleri için ilham vermeyi, yol yöntem göstermeyi amaçlıyoruz.

Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) özünde, dikkati yönetmek, “şu anda” gerçekleşmekte olan deneyime odaklanmak, bunu yargılamadan yapmak, eskiden olmuş veya yakında olabilecekler için endişe etmemek, bunların dikkatinizi dağıtmasına izin vermemekle ilgili önemli bir tekniktir. Günlük uygulandığında düşünceleriniz, duygularınız ve beden duyarlılığı açısından bilinç düzeyinizi artıran, aynı zamanda başkalarının deneyimleri konusunda daha iyi bir anlayış geliştirmenize ve onlarla daha fazla empati kurabilmenize katkı yapmanızı sağlayan bir tekniktir.

Eğer Mindfulness’ı öğrenmek ve pratikleri yapabilmek için çok az zamana sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, işte tam da bu iş size göre. Zira en çok ihtiyacı olan siz olabilir misiniz?

Süre:

90 dk.