Değişim Döneminde Psikolojik Sağlığı Korumak

Hedef Kitle:

Bir değişim yaşayan ya da yaşayacak olan tüm bireyler

Kapsam:

Tüm dünyanın belirsizlik ile takip ettiği global değişim döneminde, bedensel sağlığımız kadar psikolojik sağlığımızı korumak da önemlidir. Özellikle de stresin vücut direnci ve bağışıklık sistemi üzerindeki negatif etkileri de düşünüldüğünde psikolojik sağlığı korumanın hastalıkların önlenmesindeki etkisi yadsınamaz.

Değişen koşullar ve belirsizlik döneminde bireylerin psikolojik durumu birçok stres faktörüyle karşı karşıyadır. Bu eğitimde, değişim dönemlerinde psikolojik olarak sağlam kalmak, bu dönemi daha rahat geçirmek için ipuçlarını bulabileceksiniz.

Türkiye’de Bir İlk, Kişiye Özel Öneriler Sunan Dijital Eğitim!!!

Bu eğitim, tüm katılımcılar için ortak aktarılan bilgi ve önerilerin paylaşımının yanı sıra, her katılımcıya özel içerik sunmakta; kişinin psikolojik ihtiyaçlarına göre eğitim farklılaşmaktadır.

Eğitimin içinde yer alan bilimsel psikolojik değerlendirme ölçeğini doldurarak, eğitimde kendinize özel ve kişisel yorum ve öneriler edinebileceksiniz.

Amaç:

Bireylerin değişim döneminde kendi psikolojik tepkilerini anlaması, dönemin stres faktörlerini tanıması ve bu dönemde psikolojik dayanıklılıklarını arttırmak ve bu dönemi daha az etkiyle geçirmek için öneriler edinmesi.

Kişinin kendine özel bilimsel psikolojik bir mevcut durum değerlendirmesi ve öneriler edinmesi

Süre:

35 dk.